Menu

Kasze towarzyszą ludzkości od wieków. Jadalne nasiona roślin niebędących trawami, przetwarzano na różne sposoby. Czasem lekko je rozdrabniano, jednak nigdy nie ścierając na proszek, jak nasiona zbóż przeznaczonych na mąkę. Wartość odżywcza kasz, choć zawsze wysoka, dzięki bogactwu skrobi, wyższa jest w kaszach mało rozdrobnionych. Tak zwane krupy, czyli ziarna pozbawione jedynie najtwardszej, zewnętrznej łuski, oferują  największą gamę wartości odżywczych. Zawierają też więcej błonnika, niezbędnego do prawidłowego trawienia, niż kasze silnie rozdrobnione.

Kasze pszenne i gryczane

Z popularnego zboża, jakim jest pszenica, powstają orientalne kasze bulgur i kuskus (zaliczany częściej do makaronów), oraz kaszka manna. W ofercie Biokredensika znają Państwo ich szeroki wybór. Oferujemy cztery rodzaje kaszy bulgur z certyfikowanej, w 100% ekologicznej pszenicy Durum. Znana na schodzie od tysięcy lat bulgur, polecana jest, przede wszystkim do sałatek, zapiekanek i farszy, choć z powodzeniem może służyć też, jako dodatek do drugich dań. Najdrobniejsza z kasz, kaszka manna, znana jest przede wszystkim, jako potrawa serwowana najmłodszym. To, jednak niejedyne jej zastosowanie. Dzięki wysokiej zawartości glutenu łatwo przyrządzić z niej kleik. Szczególną odmianą są kasze orkiszowe, warte stosowania w kuchni.  Sprawdza się także jako podstawa puddingów, dodatek do ciast, zup, czy placków. Towary oferowane w naszych sklepie są certyfikowanymi  produktami ekologicznymi.  Popularna w polskiej kuchni kasza gryczana, to nic innego, jak obłuskane nasiona gryki zwyczajnej, Występuje w dwóch rodzajach:

- palona, o ciemnobrązowych ziarnach i charakterystycznym, nieco dymnym smaku

- niepalona, o ziarnach szarobiałych i smaku delikatniejszym niż ciemna

W ofercie Biokredensika znajdą Państwo szeroki wybór kasz gryczanych w obu rodzajach. Wszystkie stanowią certyfikowane produkty ekologiczne. Jak i pozostałe kasze nadają się do kompozycji jednogarnkowych, zapiekanek, pasztetów,  sałatek, a także, jako dodatek do drugich dań. Dostępne są w opakowaniach po 0,5; 1 kg i 5 kg, co pozwala na dobranie optymalnego rozwiązania dla potrzeb Klienta. 

 

Kasze i kaszki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl