Menu

Czy kiedyś zastanawiali się Państwo ile kolorów ma herbata? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, bo każdy gatunek, odmiana, miejsce uprawy, a nawet sposób fermentacji czy parzenia ma wpływ na barwę, smak i właściwości  zarówno rośliny, jak i przygotowywanego z niej naparu. Oczywiście każdy potrafi wymienić podstawowe kolory herbaty, jak czarna, zielona, czerwona, biała, a nawet żółta i niebieska. Mianem herbatek określa się również susze ziołowe o przeróżnym składzie, przeznaczone do przygotowywania aromatycznych i leczniczych naparów. Często mają one w składzie suszone owoce lub kwiaty, które sprawiają, że uzyskany z nich płyn nie tylko doskonale smakuje i pięknie pachnie, ale również zachęca wyglądem, a wypicie go dostarcza organizmowi wielu dobroczynnych substancji.  Dzisiaj zapraszamy Państwa do świata herbat i herbatek, W obfitości proponowanych  gatunków i mieszanek można się zgubić, zatem zaproponujemy Państwu pomoc w nawigacji.

Nie tylko kolory, ale smaki i właściwości. 

Wielbiciele klasyki z nutą nowoczesności, na pewno docenią herbatę czarną wzbogaconą sokiem z pigwowca. Alergikom ulgę przyniesie herbatka będąca mieszanką wielu cennych ziół, z kolei osobom potrzebującym naturalnej poprawy nastroju, do gustu przypadnie herbatka na dobry humor. Wszystkie nasze produkty poza certyfikatem "BIO" mają też estetyczne i atrakcyjne opakowania, co czyni je również doskonałymi prezentami.

Zdrowie w podarunku

Kto z Państwa nie użył kiedyś określenia "jak w raju"? Często stosujemy je, żeby wyrazić swój zachwyt. Teraz można się nim podzielić, wręczając bliskiej osobie prawdziwie owocowy raj! Obdarowana, czy obdarowany za każdym razem sącząc smakowity płyn, wspomni ciepło darczyńcę. Współcześnie, niestety wiele osób zmaga się z chorobami układu krążenia. Tempo życia, niezdrowe odżywianie przyczyniają się do ich powstawania. Na szczęście z pomocą nadciąga herbatka na zdrowe tętnice, która podarowana w prezencie pokaże, jak zależy nam na zdrowiu bliskich. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pić ją również samemu. 

 Ile kolorów ma herbata? Odpowiedź jest prosta - nieskończoność. Choć podstawowym kolorem rośliny o tej nazwie jest zieleń, przecież jak większość przedstawicieli flory zawiera chlorofil, to zielony kolor zachowuje jedynie suszona herbata zielona. Już czarna poddawana jest fermentacji, która nadaje je kolor brunatny w różnych odcieniach. W Bio Kredensiku znajdą Państwo pełną gamę herbat i herbatek na każdy gust i każdą potrzebę chwili. 

Herbaty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl